ROMA

 

 

Ana Sayfa
Roma
 
Roma
   
  Paris Hakkında Herşey
PARİS
  Roma Menü   Anıtlar
    Roma ana sayfa
    Tarihçe
    Müzeler
    Anıtlar
    Fotoğraflarla Roma
    Ulaşım, Online bilet
    Roma metrosu
    Barlar, Diskolar
    Kafeler, Restoranlar
    Eğlence ve Alış-veriş
    Gitmeden önce
    İlgili web adresleri
    Havalimanları
    Önemli telefonlar
    Vize ve Konsolosluk

Merhaba Roma » Anıtlar
Roma Müzeleri

  Roma'nın Ünlü Anıtları
- Colosseum
- Fontana de Trevi
- Piazza di Spagna

Colosseum

Günümüzde depremden dolayı harap vaziyette olmasına ve taşlarının çalınmasına rağmen Kolezyum, Roma İmparatorluğu'nun uzun zamandan beri ikonik sembolü olarak görülür. Bugün modern Roma'nın en çok turist çeken yerlerinden biridir.

Devamı için tıklayın »

Fontana de Trevi (Aşk Çeşmesi)

Dilek tutmaya ne kadar inanırsınız yada inanmazsınız bilinmez ama! Roma' ya gelen herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Romalılar özellikle gençler ve şehri gezmeye gelen turistler tarafından Roma'nın merkezi buluşma yeri ilan edilmiş sanki! Dilek tutma inançlarından dolayı güzelliği gölgelenmiş gibi olsa da, siz kendi gözünüzle gördüğünüzde bu görüntüyü hiç bir şeyin gölgeleyemeyeceğini anlayacaksınız. Her şeye rağmen belki olur inancıyla çeşmeye para atmayı da ihmal etmeyin.

Devamı için tıklayın »

Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri)

Bu merdivenler mermer bir merdiven olmanın dışına çıkıp, Roma'nın özelliğine özellik katan yerlerden biridir. Merdivenlerin en tepesinden görünen Roma'yı seyre dalmak etraftaki çiçeklerin kokusunu içinize çekmek ayrı bir duygu.

Devamı için tıklayın »

Erken Hıristiyanlık Anıtları

Hıristiyanlık anıtlarının olağanüstü artistik zenginliklerinin bazıları; S. Callisto ve S. Sebastiano Katakombları, S. Maria Maggiore ve S. Paolo Fuori le Mure Bazilikaları ve S. Sabina, S. Costanza, S. Agnese, S. Pietro in Vincoli Kiliseleri.

Ortaçağ ve Rönesans Anıtları

San Pietro (St. Peter) Bazilikası ve Capitoline sarayları, Palazzo Farnese, Palazzo della Cancelleria, Palazzo Venezia, S. Maria del Popolo Kilisesi, S. Maria degli Angeli Kilisesi.

Barok Anıtlar

San Pietro (St. Peter) Meydanı, Piazza Navona, projesi Papa VIII. Urban tarafından yaptırılmış ve 13. - 16. yüzyıllar arası, Titian ve Raffaello gibi meşhur sanatçıların da eserlerinin sergilendiği Palazzo Barberini.

S. Giovanni in Laterano Bazilikası, Gesu' Kilisesi, Sant'Andrea Kilisesi, Berninin tarafından inşa edilen Kilise ve İtalya'nın Cumhurbaşkanlığı Köşkü olan Palazzo del Quirinale. Roma'nın en meşhur ve en sevilen yerlerinden birisi olan Fontana di Trevi (Aşk Çeşmesi). S ırtı dönük halde iken, havuza iki bozuk para atan ziyaretçilerin, Roma'ya bir gün tekrar geri dönecekleri söylenmektedir.

 


İletişim / Telif hakları
  Tüm Merhaba Projeleri: Paris - Amsterdam - Roma - Venedik
 

  MerhabaRoma.com'un tüm içeriği editörlerimiz tarafından hazırlanmakta olup, sitede yer alan metin ve görsel öğelerin tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz. © Copyright 2004 - 2024