ROMA

 

 

Ana Sayfa
Roma
 
Roma
   
  Paris Hakkında Herşey
PARİS
  Roma Menü   Müzeler
    Roma ana sayfa
    Tarihçe
    Müzeler
    Anıtlar
    Fotoğraflarla Roma
    Ulaşım, Online bilet
    Roma metrosu
    Barlar, Diskolar
    Kafeler, Restoranlar
    Eğlence ve Alış-veriş
    Gitmeden önce
    İlgili web adresleri
    Havalimanları
    Önemli telefonlar
    Vize ve Konsolosluk

Merhaba Roma » Müzeler
Roma Müzeleri

  Roma'nın Ünlü Müzeleri
- Vatikan Müzeleri
- Musei Capitolina
- Villa Borghese
- Colosseo
- Piazza di Spagna
- Piazza Navona
- Pantheon
- San Pietro Bazilikası

Roma'nın dünyaca meşhur müzeleri arasında en önemlileri; Musei Vaticani (Vatikan Müzeleri), Museo Nazionale Romano (Roma Ulusal Müzesi), Borghese Galerisi, Musei Capitoline (Capitoline Müzesi), Galeria Nazionale (Ulusal Galeri), Doria Pamphili Galerisi, Villa Giulia Müzesidir.

Vatikan Müzeleri ve Sistina Şapeli ( Viale del Vaticano )

0,45 kilometrekare alan sahip Dünyanın en küçük bağımsız ülkesi olan Vatikan Şehrine özel bir ziyaret yapılabilir. Devletin başkanı Papa olan Vatikan, Roma'nın sınırları içerisinde bulunmaktadır. Berninin tarafından yapılan 1666 mimber ve Michelangelo tarafından yapılan Pieta' (Merhamet) heykelinin de bulunduğu, 1641 yılında inşaatı tamamlanan San Pietro Bazilikası'na ev sahipliği yapmaktadır.

1508-1512 yılları arasında Michelangelo tarafından yapılan Rönesans dönemi tavan resimleri ile Capella Sistina (Sistina Şapeli), Vatikan Müzelerinin en önemli bölümünü oluşturmaktadır .

Devamı için tıklayın »

Musei Capitolina

Sadece Roma'nın değil Dünya'nın en önemli müzelerinden birisidir. Müzenin yanı sıra, Conservatori sarayı ile Resim Galerisi de gezilebilmektedir.

Devamı için tıklayın »

Villa Borghese

Villa Borghese Parkının içerisinde bulunan Borghese Villasında sergilenen en onemli eserler; A. Canova 'nın yapmış olduğu Venere Vincitrice , G. Lorenzo Bernini 'nin yapmış olduğu David (1623), Apollo e Dafne , (1622-1625), Il ratto di Proserpina (1621-1622), ve La verità (1646-1652) dir. Ayrıca, Lorenzo di Credi, S. Botticelli, Fra Bartolomeo, Rafaello, Andrea del Sarto, Pinturicchio, Bronzino, Caravaggio, P.P.Rubens, Gian Lorenzo Bernini, Correggio, G. Bellini, D.Dossi, Tiziano, Barocci'nin yapıtları de sergilenen eserler arasındadır.

Devamı için tıklayın »

Colosseo

Roma'nın sembolü olan Flaviano anfitiyatrosu, M.S. 72'de inşa edilmiş ve 50.000 kişiliktir.

Devamı için tıklayın »


Piazza di Spagna (İspanyol Meydanı)

İspanyol Elçiliğinin bulunduğu meydanda görülecek en önemli yer Trinita dei Monti Kilisesi ile İspanya Meydanı'nın arasında yer alan İspanyol merdivenleridir (La Scalinata dei Trinita dei Monti). Merdivenlerin yukarısından Roma'ya kuşbakışı yapabilir, sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Piazza Spanga ve çevresi, İtalya ve Dünyaca meşhur markaların bulunduğu mağazalar ile çevrilmiştir.

Devamı için tıklayın »

Piazza Navona

Bir zamanlar Roma Stadyumunu bulunduğu yer bugün sokak ressamlarının, falcıların, sokak panayırlarınımekanı olmuştur. Meydanda bulunan ünlü kafelerde Capuccino nuzu yudumlarken, G. Lorenzo Bernini'nin meşhur 4 ırmak havuzuna bakarak geçmişe dönebilirsiniz

Devamı için tıklayın »

Pantheon

Roma'nın en ünlü ve en iyi korunmuş anıtlarından birisidir. Hadrianus tarafından yeniden inşa edilen anıt, daha sonraları kiliseye dönüştürülmüştir. Bugün, Roma'nın en güzel meydanlarından birisinde bulunan Pantheon, İtalya'nın ünlü krallarının yanısıra Rafaello'nun mezarına ev sahipliği yapmaktadır.

Devamı için tıklayın »

San Pietro Bazilikası

Dünyanın en büyük, en meşhur ve en herikulade kilisesidir. İnşaatı yakalşık 125 yıl süren kilisede Michelangelo'yu meşhur eden Pieta heykelini de ziyaret ettikten sonra, Kubbeye çıkarak Roma'ya kuşbakışı bakabilirsiniz.

Devamı için tıklayın »

 


İletişim / Telif hakları
  Tüm Merhaba Projeleri: Paris - Amsterdam - Roma - Venedik
 

  MerhabaRoma.com'un tüm içeriği editörlerimiz tarafından hazırlanmakta olup, sitede yer alan metin ve görsel öğelerin tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz. © Copyright 2004 - 2024